1e Dirk Goes Memorial op zondag 6 september

Sv Amsterdam West organiseert op zondag 6 september 2026 de 1e editie van het Dirk Goes Memorial, een eendaags rapidtoernooi waarmee we het seizoen openen. We spelen 7 ronden Zwitsers met het speeltempo 15m+5s/z. De resultaten tellen mee voor de KNSB-rapidrating.

Het toernooi staat in het teken van ons Lid van Verdienste Dirk Goes, die op 1 januari van dit jaar overleed. Dirk genoot in Amsterdam en ver daarbuiten bekendheid in de Nederlandse schaakwereld als schaker, coach en begeleider van enkele jeugdige schaaktalenten, schaakhistoricus en tekstredacteur. Hij was volgens velen een uiterst aimabel mens.

Elke ronde staat in het teken van een herinnering aan Dirk:

  1. Vroeger, toen alles beter was
  2. Dat zullen mijn lezers leuk vinden
  3. Het is geen ‘muggeziften’, het is ‘muggenziften’
  4. Tot op het bot principieel
  5. De dingen zijn zoals ze zijn
  6. De laatste ronde
  7. De allerlaatste ronde

Na afloop van de prijsuitreiking volgt de aller-allerlaatste ronde. Of we nemen er nog een.

Op de deelnemerslijst staan al vele schaakvrienden van Dirk en we vinden de bezetting opmerkelijk sterk, met al een GM, een IM en enkele FM’s op de deelnemerslijst. Er zijn op het moment van schrijven nog ruim 50 plaatsen beschikbaar voor schaakvrienden van Dirk, maar ook voor alle liefhebbers van rapidschaak.

Over René Pijlman

René PijlmanSchaakt bij sv Amsterdam West en Caissa Amsterdam. Voorzitter Schaakbond Groot-Amsterdam (SGA). Toernooiorganisator Best of the West en Dirk Goes Memorial (sv Amsterdam West).

1 Reactie

  1. Avatar
    Dennis Breuker 13 augustus 2026

    Wat een mooi initiatief! Gaan er ook veel vroege remises vallen? 😉

Alleen geregistreerde gebruikers kunnen een reactie achterlaten.