Sla geen paarden ! Een nieuwe variant!?
Erik van den Doel tipte mij op dit artikel over het derde Sla geen paarden-toernooi.
De kop van het stuk …. Wel, ik dacht aan een leuke variant op schaken, bijvoorbeeld zonder paarden spelen of juist met paarden schaken, maar dat je geen paard mocht slaan.
Leuke varianten, misschien wat voor Magnus Carlsen of Manuel Bosboom?
Zag ze al voor me.
Nee, helaas. Wel een leuk toernooi en aandacht voor ‘het leed dat ontstaat bij paarden als ze bij een professioneel evenement worden ingezet. Bijvoorbeeld met zwepen, met een bit en allerlei andere manieren waarop die paarden gepusht worden.’
Erik van den Doel, actief lid van Partij voor de Dieren – en benieuwd hoe hij over de oorlogsommezwaai van die partij denkt- legde stellingen uit waarin het paard een belangrijke rol speelt.
Erik: “Het paard is ook wel één van mijn favoriete schaakstukken, omdat het een heel flexibel stuk is en als enige over andere stukken heen kan springen.”