De herstellende Zaanse Tovenaar
Op YouTube staat een korte documentaire over Manuel Bosboom die drie jaar geleden is gemaakt door Fons Claessen, maar ik had hem nog niet gezien.
En hoe gaat het met Manuel? Naar omstandigheden goed. Begin juni kreeg hij (buiten zijn schuld is mij verteld) een ernstig ongeluk. Hij was lange tijd buiten bewustzijn (hoewel hij in die staat nog wel kon schaken: vanuit het niets zei hij opeens “Pe6!”) en gevreesd werd voor blijvende hersenschade, maar het herstel is goed gegaan (mede dankzij Heliomare) en hij is inmiddels weer thuis. Hopelijk zien we hem dit jaar weer op een schaaktoernooi!
Enorm leuk filmpje van topper Bosboom. Fijn om te horen dat hij aan de betere hand is.
Ik miste hem al tijdens de zomertoernooien. Manuel, veel sterkte met je herstel en hopelijk kunnen we je binnenkort weer achter het schaakbord bewonderen.
O, dat klinkt niet top, fijn dat het wat beter gaat Maan en hopelijk mogen we je snel weer ergens zien, Pe6 klinkt als een goed idee!
Interessante docu, dank, en ook voor de update, D.
Die vergelijking van snelschaken met dansen heb ik Manuel vaker horen zeggen, mooi dat het nu vast ligt. Mooi gezegd.
Qua boeken op de achtergrond, boeit me altijd, zien we o.a.: Drs P. valt op en veel titels van F.B. Hotz. Veel Russische Bibliotheek van Van Oorschot. Een stripboek wordt opengeslagen – welke?
En een boek dat op mij diepe indruk maakte: ‘Is dit een mens’ van Primo Levi.
De jacht.
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/De_Jacht_(stripalbum)
Prominent in beeld: Philip Kerr.
Prachtig filmpje. Ik zag een levenshouding van een kunstenaar -en dat heeft hij ongetwijfeld van zijn vader- en die van een schaakjunk tegelijk. Hij lijkt zich bewust van de manier waarop er tegen hem wordt aangekeken. En zijn reactie daarop is dermate eenvoudig – ‘ik doe wat ik het liefste doe’- dat je je gaat afvragen of je dat zelf wel doet.
Dat vind ik het mooie van dit filmpje. Technisch gesproken -en ik praat mijn dochter documentairemaker na- had het hier en daar iets beter gekund. Maar alla.
Heel veel sterkte Drs. B!