Online Schaaktraining van Toptrainers
Ook dit seizoen organiseert Kennemer Combinatie online schaaktrainingen! Deelname staat open voor zowel individuele schakers als voor verenigingen via een voordelig clubpakket.
Waarom meedoen?
- De lessen worden verzorgd door de beste trainers van Nederland
- Er zijn trainingsgroepen op sterkte in vijf verschillende ratinggroepen van beginner tot 2400
- Alle series bestaan uit 8 lessen + 2 masterclasses
- Met een voordelig clubpakket krijgt jouw club onbeperkt toegang tot in totaal 42 lessen van elk 1,5 uur.
- Je hebt flexibiliteit om live mee te doen met de lessen of ze achteraf terug te kijken
- Doet jouw club niet mee? Dan kun je je ook zelf opgeven voor de training van jouw speelsterkte!
Alle informatie over de groepen, de trainers en de onderwerpen die aan bod zullen komen kun je hier terugvinden.
Lesprogramma
Voor elk van de groepen is het volledige programma bekend:
Groep 1500-1700
Blok 1: Materiaal en offers
- Les 1: Relatieve stukkenwaarde – Wanneer zijn stukken sterker of juist zwakker dan hun “officiële” waarde?
- Les 2: Tijdelijk offer – Schaken draait niet alleen om de hoeveelheid materiaal, maar ook hoe goed en hoe snel je het kunt gebruiken.
- Les 3: Lange-termijn offer – Materiaal investeren tegen een betere pionnenstructuur of om belangrijke velden te veroveren.
- Les 4: Activiteit in het eindspel – In het eindspel wint toch gewoon de partij met de meeste pionnen? Nee! Juist in het eindspel is activiteit vaak veel belangrijker dan een pionnetje meer of minder.
Voorbeeldfragment
Een kort voorbeeldfragment uit de les van vorig jaar voor de 2100-2400 groep vind je hieronder.
Meer fragmenten vind je op de website.