Schakers hekelen Russische oud-wereldkampioen na plotselinge dood Daniel Naroditsky (29)
De internationale schaakbond FIDE gaat onderzoek doen naar de uitlatingen van de Russische oud-wereldkampioen Vladimir Kramnik aan het adres van de zondag op 29-jarige leeftijd overleden Daniel Naroditsky.
De doodsoorzaak van de Amerikaan is niet bekendgemaakt. Kramnik heeft de Amerikaan een jaar lang in de felle bewoordingen beschuldigd van online valsspelen en daarom wordt er in de schaakwereld nu naar de Rus gewezen.
Naroditsky werd in 2007 wereldkampioen bij de jeugd onder twaalf jaar en mocht zich op zijn achttiende al grootmeester noemen. Hij was toen al een populair commentator en had een succesvol account op Youtube en Twitch.
Beschuldigingen
De 50-jarige Kramnik, die zelf aan het begin van deze eeuw meerdere wereldtitels veroverde, beschuldigde Naroditsky herhaaldelijk van valsspelen. Zo zou hij tijdens online partijen veelvuldig opzij kijken, waar volgens Kramnik een schaakcomputer zou staan om hem te helpen.
De Amerikaan heeft dat altijd ontkend en ging gebukt onder de aantijgingen. Zo sprak hij in zijn laatste livestream over de beschuldigingen. In de inmiddels verwijderde video leek Naroditsky niet in orde en kijkers maakten zich zorgen.
Lees verder: https://nos.nl/artikel/2587416-schakers-hekelen-russische-oud-wereldkampioen-na-plotselinge-dood-amerikaan-29
Hopelijk wil Benjamin Bok hier zijn licht laten schijnen over deze tragedie. Ze waren bevriend.
Hij heeft er een stream aan gewijd: https://www.youtube.com/watch?v=D-wwKMG6jmI