Apeldoorn1 houdt stand in kraker tegen LSG 1

LSG Leiden 1 – Apeldoorn 1, eindstand 5-5

Na twee belangrijke overwinningen op titelkandidaten Charlois Europoort en Kennemer Combinatie, is de wedstrijd tegen LSG onze derde kraker in evenveel rondes. Max Warmerdam heeft vanwege de World Cup een paar weken geleden al vooruitgespeeld tegen Jan Smeets. In de eindstelling had Max compensatie voor een geofferde pion, maar besloot toch het remise-aanbod aan te nemen.

Op de wedstrijddag volgden Merijn van Delft en Nico Zwirs hun voorbeeld van een snelle remise: na respectievelijk negen en zestien zetten hadden zij met zwart een halfje veilig gesteld tegen Thomas Willemze en Jan-Willem de Jong.

Lucien van Beek had dat voorbeeld tegen Dharma Tjiam ook kunnen volgen, maar besloot resoluut door te spelen na het aanbod na 14. d4. In de overtuiging dat zijn batterij op de h1-a8 diagonaal sterk zou zijn, viel de zet 16. Pg5 rauw op zijn dak.

Lees verder op de Apeldoorn1 site.

Alleen geregistreerde gebruikers kunnen een reactie achterlaten.