“Slecht spelende” Jorden van Foreest wint opnieuw EK snelschaken
Het Europese Kampioenschap Snelschaken is voor de tweede jaar op rij gewonnen door Jorden van Foreest. Door in de laatste ronde met wit van Jobava te winnen kwam hij op 11 uit 13. Omdat concurrent Gokerkan (10 uit 12) op bord twee verloor bleek dat genoeg voor de ongedeeld eerste plaats. Ook Lucas van Foreest deed het goed: met 10 uit 13 eindigde hij op een gedeeld derde plaats. Max Warmerdam verloor de laatste ronde en eindigde op 8.5 punten.
Hoewel hij titelverdediger was kwam de prestatie onverwacht voor Jorden, zo gaf hij aan in een interview na afloop. “Ik speelde heel slecht in het rapidkampioenschap en had eigenlijk niet zo’n zin om aan het blitzgedeelte mee te doen, omdat ik al zo veel heb geschaakt de laatste maanden. Ik besloot om toch mee te doen, maar speelde vandaag ook best wel slecht. Ik had ongelooflijk veel geluk vandaag, ik had zo veel verloren stellingen. Ik bleef vechten maar, het was echt heel onverwacht dat ik kampioen werd.” Of het echt zo slecht was kunt u zelf beoordelen, hier staan zijn partijen. En de eindstand hier. Er deden nog vijf andere Nederlanders mee waarvan u de resultaten hier kunt zien.
Het EK rapid werd op vrijdag en zaterdag gespeeld en was ging zoals vermeld minder goed. Paulius Pultinevicius uit Litouwen won met 10 uit 11. Jorden van Foreest haalde 7 punten, broer Lucas deed vanwege ziekte niet mee, Max Warmerdam haalde 7.5 punten. Ook hier vijf andere Nederlanders, zie de resultaten hier en dan zijn er ook nog de partijen.


Ivantsjoek had blijkbaar de winst voor het grijpen in het rapidtoernooi, maar had in de laatste ronde weer een Ivantsjoek-moment.