Chess.com Botwinnik Open bijna van start

Het WK Rapid is afgelopen, het WK blitz is in volle gang (met Eline aan kop bij de vrouwen), Nieuwjaar komt eraan en vlak daarna volgt natuurlijk Tata Steel Chess Tournament. Alleen het Chess.com Botwinnik Open mist natuurlijk in dit rijtje. Op vrijdag 2 januari gaat de strijd beginnen, met de winnaars zondagavond op het podium. Van de 200 deelnemers, zullen we in ieder geval 40 mensen met een geldprijs naar huis sturen.

De grootste kanshebber in de A groep is GM Liam Vrolijk. Concurrentie mag verwacht worden van GM Alexandre Dgebuadze, en HSB-spelers FM Stefan Bekker en IM Jasel Lopez. De andere sluiten we uiteraard ook niet uit maar hebben wel een toernooi zwaar boven de verwachting nodig als we kijken naar de ratings.

In de B groep zijn er op het moment 3 spelers met een rating boven de 2000. Zij zullen geheid veel concurrentie krijgen van de talentvolle jeugdspelers en de 19 spelers met een rating boven de 1900. Wie er aan het einde bovenaan staat zou zomaar afhankelijk kunnen zijn van een of twee goede zetten (of blunders).

In de C groep zit het net zo dicht bij elkaar als in de B groep. Veel kanshebbers op de mooie geldprijzen, die ook hier nog 300 euro bedraagt voor de eerste plaats. In de C groep ook genoeg kans voor de onbekende ratingloze spelers om een feestje te verpesten. Uiteraard zijn de chess.com ratings gecontroleerd maar wie weet wat er in een klassieke partij mogelijk is met alle online leermogelijkheden. We verwachten hier een hoog theorie gehalte, interessant middenspel en nieuwgierigheid naar de eindspelvaardigheden.

Ook in de vierkampen zien we veel mooie partijen aankomen. Met 32 deelnemers is er op het moment een veelvoud van 4 aangemeld. Wel staan er nog 2 spelers op de wachtlijst die we graag een plekje zouden geven. Dat kan natuurlijk door afmeldingen maar ook door extra spelers die zich aanmelden voor het vormen van een extra groep.

De deelnemers van het toernooi krijgen hun Chess.com 45 dagen membership en maken kans op mooie geldprijzen (totale prijzenpot is bijna 5800 euro uit). Maar ook de naturaprijzen zijn niet verkeerd dit jaar. De Chess.com Diamond memberships, chess.com schaaksets, en nu ook een ChessUp schaakbord! Voor de mensen die zich afvragen wat dat is, klik vooral op de link! Het is een schaakbord waarmee je online kan schaken, en het online schaken naar een nieuw niveau kan tillen.

Mocht het schaken even tegenzitten, geen zorgen. Wij bieden tegen schappelijke prijzen drankjes aan om de tranen weg te spoelen. Of misschien nog beter, (vega-)burgers vers van de BBQ om de maag te vullen voor een nieuwe overwinning. Overigens zijn consumpties ook beschikbaar voor mensen die hun partij gewonnen hebben.

Kortom, reden genoeg om deel te nemen aan het Chess.com Botwinnik Open zouden wij denken. En gelukkig met ons 200 andere schakers, uiteraard met nog plek voor meer. De open groepen hebben een vrije inschrijving tot donderdag 15:00 via dit formulier, voor de vierkampen is het dus even afhankelijk van de verdere animo.

Afsluitend, ook de thuisblijvers zullen wij dit jaar op de hoogte houden. Met elke ronde een verslag op de Botwinnik website zal de lezer thuis niks te klagen hebben. 38 liveborden, enkele streamers, een fotograaf en een paar liefhebbers met een pen (of toetsenbord) zullen daar wel voor zorgen. Volg het toernooi dan ook vooral op de toernooiwebsite of chess.com. Overigens zullen we niet alleen de toppers live laten schaken, hier en daar zullen wij een willekeurig bord selecteren voor de livepartijen.

Alleen geregistreerde gebruikers kunnen een reactie achterlaten.