Verslag van een trouwe GC1 volger

Sportwedstrijden zijn vaak beter thuis op de bank te volgen via de tv of internet dan door middel van fysieke aanwezigheid bij het evenement zelf. Je hebt sneller meer en uitgebreidere informatie, vrijwel altijd een (letterlijk en figuurlijk) beter zicht op het exacte verloop van de gebeurtenissen, je neemt kennis van deskundige commentaren en bij twijfel brengen desnoods eindeloze herhalingen de waarheid onverbiddelijk aan het licht. Als er een sport is waarvoor dat geldt, dan is het wel de schaaksport. Afgelopen zaterdag zagen we daarvan in de laatste ronde van de Meesterklasse van de KNSB competitie een sterk staaltje voorbijkomen.

Wat was er ook al weer aan de hand? Het Rotterdamse Charlois Europoort stond bij aanvang van de ronde een punt voor op een viertal achtervolgers. Het mocht het zelf opnemen tegen het met nul punten troosteloos onderaan bungelende en allang gedegradeerde HWP Sas van Gent. Je hoefde geen FM of zelfs maar schaker te zijn om in te zien dat deze koers gelopen moest zijn, gewoon even winnen en dan was Charlois kampioen.

Dat besef heerste zo mogelijk nog sterker bij het team van Groninger Combinatie. Want zou het onvoorstelbare zich voordoen, namelijk dat Charlois níet won, dan nog was de kans op een Gronings kampioenschap uiterst miniem. Allereerst moest het dan zijn eigen wedstrijd tegen degelijke middenmotor Zuid Limburg nog maar eens zien te winnen. En als het daarin slaagde, dan moest men vervolgens Kennemer Combinatie en LSG IntelliMagic nog eens voorblijven in de stand. Al even onwaarschijnlijk. Immers, in elk geval LSG trof in het eveneens reeds gedegradeerde Zukertort een veel makkelijker tegenstander, en op Kennemer (mits dat de zege veilig zou stellen tegen het dit seizoen matig draaiende Apeldoorn) moest een achterstand van liefst drie bordpunten worden goedgemaakt. Teveel onwaarschijnlijkheden bij elkaar om überhaupt van meer dan een puur theoretische mogelijkheid te mogen spreken. Moest die wedstrijd tegen Zuid Limburg eigenlijk nog wel gespeeld worden?

Lees, luister en huiver hier hoe dat afliep…

6 Reacties

  1. Avatar
    renzoverwer 14 mei 2025

    je had een druk dagje Sake Jan! 😉

     

    Dit ‘Sportwedstrijden zijn vaak beter thuis op de bank te volgen via de tv of internet dan door middel van fysieke aanwezigheid bij het evenement zelf. Je hebt sneller meer en uitgebreidere informatie, vrijwel altijd een (letterlijk en figuurlijk) beter zicht op het exacte verloop van de gebeurtenissen, je neemt kennis van deskundige commentaren en bij twijfel brengen desnoods eindeloze herhalingen de waarheid onverbiddelijk aan het licht.’

     

    Klopt, maar ook weer niet helemaal. Immers, tegenwoordig staan bij sportwedstrijden mensen met hun mobieltje info op te zoeken… je hebt EN sfeer EN alle info – als je verbinding hebt.

     

  2. Avatar
    sake jan de boer 15 mei 2025

    Misschien Renzo, maar ja , een verhaal heeft nu eenmaal een inleidinkje nodig 🙂

    Anderzijds, heb gisteravond FC Groningen-Ajax live gevolgd op tv. En daar zal ik meer gezien hebben dan wie ook in het stadion, véél meer, en hopelijk de KNVB ook (doelman Vaessen verdient het om op staande voet ontslagen te worden, opdat wij Groningers weer trots kunnen zijn).

    NB: Deze reactie is nu zes 🙂 keer bewerkt en daarna meteen geüpdated, top schaaksite! (Hoewel daarna een paar keer nog wel heel traag)

  3. Avatar
    Renzo Fedor Verwer 15 mei 2025

    Ah dank SJ. Maar ja, er zijn vele soorten inleidingen mogelijk; ook met ja, meer overeenstemming met de huidige realiteit. Dat ding bestaat namelijk en wordt gebruikt, overal en nergens…. 😉 en de tijden zijn dus veranderd. 20 Jaar geleden was je inleiding PERFECT geweest….

    Parools Henk Spaan beschuldigt vandaag (min of meer) Vaessen van dopinggebruik. Van die dingen.

  4. Avatar
    sake jan de boer 15 mei 2025

    Had gekund Renzo, maar ik deed het zo:-). En zoals FC Groningen-Ajax bewees: in overeenstemming met de realiteit. En indien niet, so what?

    • Avatar
      Renzo Fedor Verwer 21 mei 2025

      Haha, je hebt VOLKOMEN gelijk, Sake Jan. Sorry dat ik wat doordraafde. Alsof ik tegen mezelf zat te kletsen.

      Bij mij: sms gaat een inleiding vanzelf. Een citaat, een opmerking, een….En soms kopieer ik steeds een andere tekst naar voren, en steeds niet tevree. Herkenning, enige? 😉 Groet, Renzo

  5. Avatar
    Jan Jaap Janse 21 mei 2025

    Nu ik weer kan reageren ook even zo: wat een prachtig verslag, Sake Jan! Met herkenbare machteloosheid als je een wedstrijd op afstand zit te volgen en dingen mis ziet gaan… (gelukkig kunnen die balkjes meestal ook uit).

Alleen geregistreerde gebruikers kunnen een reactie achterlaten.