Wat ging hier mis? 004

“Failure should be our teacher, not our undertaker”   Denis Whitley

Zes stellingen van de wereldtop, bedenk bij elke stelling de gespeelde en de betere zet, die in “wit op wit” zijn weergegeven. Selecteer die gebieden om ze leesbaar te maken. Volledige partijen met Stockfish-commentaar in de viewer onder de tabel.

Geef uzelf 1 punt voor het vinden van de gespeelde (mindere) zet en 2 punten voor de betere zet.  Maximale score: 18 punten. Vermeld trots uw hoge score in de commentaren hieronder.

Le, Quang Liem-Aronian, L. 59th Biel GMT Blitz Biel SUI 2026.07.19 0-1 Zetnr. 38 Gespeeld: R7f3 Beter: Rxe7 want Txg3 is niet gevaarlijk.
Ter Sahakyan, S.-Nakamura, Hi 1st 3-0 Thu 16th Jul 2026 chess.com INT 2026.07.16 0-1 Zetnr. 21 Gespeeld: f4 Beter: Nb3
Bjerre, Jonas Buhl-Nakamura, Hi 1st 3-0 Thu 16th Jul 2026 chess.com INT 2026.07.16 0-1 Zetnr. 29 Gespeeld: Qf3 Beter: Bxe7
Verwijderd Bronn bleek incorrect.

Hieronder de viewer met de volledige varianten, met als bonus in de reactie van Henk Smout de partij Firouzja – Gukesh waarmee ik twee van deze rubrieken had kunnen vullen. Ik tel 10 punten waar de einduitslag anders had kunnen worden. Dank je wel Henk!

 

Alleen geregistreerde gebruikers kunnen een reactie achterlaten.